Dan hrvatskih knjižnica

U OŠ Cetingrad  11. studenoga 2020. godine obilježen je Dan hrvatskih knjižnica pod nazivom Što se u knjižnici radi?. Održane su četiri radionice  u kojima su sudjelovali učenici razredne nastave i učenici  šestog razreda  te su njima obuhvaćeni obrazovni, odgojni, informacijski i kulturni  sadržaji. U prvom razredu  je organizirano čitanje priče Zdenko Slovojed  Željke Horvat-Vukelje te radionica kojoj su rezultat „leteća slova“.  Za polaznike izvannastavne aktivnosti Mali knjižničari organizirana je radionica Operacija u knjižnici -  radionica „liječenja“ knjiga;  učenici su popravljali hrptove knjiga i lijepili korice. Učenici trećeg razreda uživali su u druženju  s djelima pisca Mladena Kušeca; čitane su njegove pjesme iz zbirke pjesama Volim te, poslušali su dio radio-emisije Bijela vrana i  odgledali video projekciju jednog od mnogobrojnih književnih susreta koje je pisac održao. Nastavni sat održan je u čast bogatog života tog velikog pisca i novinara.  U šestom razredu organizirano je informacijsko čitanje s ciljem kritičkog promišljanja o  tekstovima s kojima se učenici susreću.  Pročitana je priča i odgledan animirani film: Fantastične leteće knjige G. Morrisa Lessmorea  Williama Joyce.  Učenici su promišljali o priči u kojoj je glavni lik izgubio svijet kakav je poznavao i pronašao utjehu u knjigama i radu u knjižnici. Učenici su sami došli do zaključka kako se i njihov svijet promijenio „novom normalnom“  epidemiološkom situacijom te  su se kroz vođeni razgovor prisjetili Domovinskog rata koji je promijenio živote njihovim obiteljima 1991. godine u Cetingradu.

Školska knjižnica OŠ Cetingrad dio je velike zajednice hrvatskih knjižnica i učenici su s veseljem sudjelovali  u obilježavanju  i aktivnostima koje im njihova knjižnica nudi.

Fotografije pogledajte u fotogaleriji.

objavio: Božica Tominac   datum: 11. 11. 2020.

E - dnevnik

« Siječanj 2021 »

Ispis statistike od 25. 11. 2011.