Čarolija čitanja

Projekt Čarolija čitanja provodio se ove školske godine od studenog do travanja u 3. razredu OŠ Cetingrad u suradnji roditelja, učiteljice Danice Plivelić i  školske knjižničarke Božice Tominac. Sudjelovalo je 18 učenika i članovi njihovih obitelji: roditelji, braća i sestre, bake i djedovi….

Projekt je i ove školske godine kod učenika i roditelja naišao na odobravanje,   gotovo svi anketirani roditelji  su izrazito zadovoljni projektom.  U obiteljima se čitalo u najvećem dijelu individualno, a u odnosu na projekt prošle godine puno više roditelja i djece  čitali su  jedni drugima: u 10 obitelji  izjasnili su se da su koristili  individualno i zajedničko čitanje. Riječi koje su se najviše ponavljale u opisu  ozračja  prilikom čitanja u obitelji bile su smireno i opušteno, a javljale su se i riječi vezane uz veselje i zabavu.

Prema anketi roditelji  su odlučili češće provoditi vrijeme sa svojom djecom čitajući i s njima više razgovarati o pročitanom.

Najviše pozornosti kod roditelja i odraslih u obitelji  izazvala je knjiga  Milana Sijerkovića: Kad laste nisko lete.

Za pohvalu je što je više oko 80% roditelja odlučilo  posuđivati knjige u školskoj knjižnici za  čitanje u slobodno vrijeme.

Učenici su na pitanja odgovarali različito, a rezultat ankete je iznimno dobar.  Ukoliko su bili iskreni odgovarajući na pitanja, učenici 3. razreda su pravi ljubitelji knjiga. Uživaju u njima i  zadovoljni su kada imaju priliku pročitati novu knjigu. Imati takve čitatelje zadovoljstvo je svake učiteljice i knjižničarke.

Sudeći po  riječima opisa ozračja prilikom čitanja želimo da  se knjiga često nađe u rukama roditelja kako bi bili smireni i opušteni  te uživali u djetinjstvu svog djeteta.

Dragi roditelji i učenici, zahvaljujemo vam što ste sudjelovali u projektu i svojim primjerom pokazali  koliko je važno čitanje!   Roditelji, vaša djeca u anketi su napisala kako ste im čitali kad nisu mogli sami,  čitajte im  i  sada.  Vaša djeca to vole.

Likovne radove nastale u tijekom čitanja pogledajte u fotogaleriji.

objavio: Božica Tominac   datum: 28. 4. 2016.

« Ožujak 2024 »

Ispis statistike od 25. 11. 2011.