Opći podaci o školi

Osnovna škola Cetingrad se nalazi u središnjem dijelu Hrvatske u Karlovačkoj županiji. Svoj naziv je dobila 1996. godine nakon završetka Domovinskog rata. Zbog ratnih okolnosti, škola nije radila u periodu od 1991.-1996. godine.

Rad se od 1997. godine odvija u jednoj smjeni. Broj učenika se kreće od 100 do 80. Većina učenika su putnici iz šest prometnih pravaca za koje je organiziran prijevoz.

Izborna nastava je organizirana iz njemačkog jezika, informatike, katoličkog i islamskog vjeronauka.

Učenici se mogu uključiti u brojne izvannastavne aktivnosti: dramsku skupinu, novinarsku skupinu, njemački plus, kreativnu skupinu, folklornu skupinu, voćarsku skupinu, likovnu skupinu, školsko športsko društvo, društvene igre, pomladak Crvenog križa, domaćinstvo, zabavnu matematiku, zbor, male knjižničare, tamburašku skupinu, Globe program, prometnu skupinu, sigurno u prometu, vjeronaučnu skupinu, kuransku skupinu i medijsku skupinu.

Kulturnu i društvenu djelatnost provodimo kroz sve oblike nastave kako u školi tako i izvan škole.

Svi učenici imaju besplatan obrok u školi.

Upisno područje naše škole

obuhvaća područje Općine Cetingrad, Maljevac, Kruškovača, Mracelj, Svinica Krstinjska, Široka Rijeka, Donja Brusovača, pogranična sela u BiH: Šmrekovac, Bosanska Šiljkovača, Vidovska.