Diploma Osnovnoj školi Cetingrad

Obradovala nas je diploma koju je našoj školi dodijelio Hrvatski zavod za javno zdravstvo u sklopu projekta Živjeti zdravo. Zajedno su ju zavrijedili učenici, učitelji, roditelji i djelatnici naše škole sudjelujući u proslavi drugog nacionalnog Tjedna školskog doručka koji se obilježavao od 11. do 15. listopada 2021. godine.

U Tjednu školskog doručka u školi smo poslužili jedan novi povrtni doručak za sve učenike. To je bio svježi krem sir s naribanom mrkvom.

Učenici razredne nastave su se počastili kašastim sokovima (smoothiejima) u dvije varijante: povrtni i voćni smoothie. Povrtni i voćni smoothie bili su od svježeg i domaćeg voća i povrća kojeg su iz svojih vrtova donijeli učenici, učiteljice, ravnateljica i školska kuharica. Upravo su tako učenici mogli vidjeti kako vrijedne ruke njihovih majki i baka brinu o vrtovima koji daju zdrave domaće proizvode.

Učenici novinarske skupine intervjuirali su školsku kuharicu te smo transkript razgovora izložili na oglasnoj ploči škole, a o istome će učenici izvijestiti i na radijskoj emisiji „Veliki odmor“ na lokalnoj radio postaji Radio Slunja.

Na satovima razrednika realizirana je tema „Tanjur pravilne prehrane“ te se učenike upoznalo s edukativnim brošurama „Prehrambene smjernice za niže i više razrede osnovnih škola“.

Uključivanjem u ovaj projekt uvjerili smo se da se zaista zdrave radne navike moraju usađivati od najranije životne dobi te se njegovati u školi kao odgojno – obrazovnoj instituciji te u obitelji kao primarnoj društvenoj zajednici.

Bilo nam je vrlo poučno, krativno i zabavno te je ova diploma pokazatelj suradnje i posvećenog rada na temu pravilne prehrane naših učenika.

Priloženi dokumenti:
Dorucak_5.jpg (7.37 MB)
Intervju_sa_skolskom_kuharicom.jpg (7.34 MB)
Tanjur_pravilne_prehrane.jpg (10.83 MB)

objavio: Tajana Lukač   datum: 1. 12. 2021.

E - dnevnik

« Siječanj 2022 »

Ispis statistike od 25. 11. 2011.