Učenici OŠ Cetingrad u školskoj godini 2025./26. bili su izuzetno uspješni na natjecanjima u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje. Devetnaest učenika sudjelovalo je na županijskoj razini natjecanja, a njih troje na državnoj razini. Također, učenici su sudjelovali na natjecanjima koja nisu u organizaciji AZOO te su i u okviru njih ostvarili zapažene rezultate. Učiteljsko vijeće OŠ Cetingrad je ove godine odlučilo nagraditi sedam učenika za njihove ostvarene rezultate. Nagrade su im uručene na priredbi povodom obilježavanja Dana škole 11. lipnja 2026. godine.
Nagrađeni učenici:
EMAJLA OKIĆ, 8. razred – osvojeno 1. mjesto na Županijskom i 4. mjesto na Državnom natjecanju iz islamskog vjeronauka
LAURA MEDVED, 6. razred – 1. mjesto na Županijskom i osvojeno 9. mjesto na Državnom natjecanju Sigurno u prometu
MARTIN MEDVED, 5. razred – 2. mjesto na Županijskom i sudjelovanje na Državnom natjecanju Sigurno u prometu
MAJA OBROVAC, 6. razred – 1. mjesto ekipno na Županijskom natjecanju Sigurno u prometu
LOVRO MEDVED, 5. razred – 1. mjesto ekipno na Županijskom natjecanju Sigurno u prometu
NIKOL MATIĆ , 7. razred – 2. mjesto na Županijskom natjecanju iz engleskog jezika i 2. mjesto na Županijskom natjecanju Mladih tehničara te za osvojeno 13. mjesto na Međunarodnom regionalnom natjecanju u poznavanju engleskog jezika HIPPO
LEA MEDVED, 8. razred – 3. mjesto na Županijskom natjecanju iz engleskog jezika
Učiteljsko vijeće je istaknulo uspjehe i ostalih sudionika na županijskim natjecanjima:
Lucija Paulić – Županijsko natjecanje iz povijesti, Županijsko natjecanje iz hrvatskog jezika, Vjeronaučna olimpijada
Ema Tominac – Županijsko natjecanje iz biologije, Vjeronaučna olimpijada, Međužupanijsko natjecanje CK
Vinko Neralić – Županijsko natjecanje mladih tehničara
Mate Brajdić – Županijsko natjecanje iz mladih tehničara, Vjeronaučna olimpijada
Dorijan Strmota – HIPPO državna razina natjecanja
Amar Muhić – Županijsko natjecanje iz islamskog vjeronauka
Sendi Ogrešević – Županijsko natjecanje iz islamskog vjeronauka
Dina Dizdarević – Županijsko natjecanje iz islamskog vjeronauka
Maida Ćerimović –Županijsko natjecanje iz islamskog vjeronauka
Sedina Kudić – Županijsko natjecanje iz islamskog vjeronauka
Katarina Magdić – Međužupanijsko natjecanje CK
Kristina Jukić – Međužupanijsko natjecanje CK
Gabriela Medved – Međužupanijsko natjecanje CK, Smotra učeničkih zadruga
Na priredbi su, uz učenike, nagrađeni i najbolji učitelji, mentori učenika na natjecanjima:
ERVINA ŠABIĆ , vjeroučiteljica islamskog vjeronauka – sudjelovanje na državnoj razini natjecanja
RENATA BAHORIĆ, učiteljica engleskog jezika – sudjelovanje na međunar. regionalnom natjecanju HIPPO
MARINKO TOMINAC, učitelj TZK – 16. sudjelovanje na državnoj razini natjecanja Sigurno u prometu.
PONOSNI SMO NA USPJEH UČENIKA NAŠE ŠKOLE, ČESTITAMO SVIMA!
Zadnji dan nastave, 12.6.2026. učenici i učitelji OŠ Cetingrad odlučili su posvetiti preventivnom programu prometne kulture. Voditelj akitvnosti bio je učitelj Marinko Tominac koji je kroz dva školska sata učenicima razredne i predmetne nastave ukazao na važnost poznavanja prometnih pravila. Učenici svakodnevno sudjeluju samostalno u prometu kao pješaci, vozači bicikla i romobila te ih je važno educirati i ponavljati o sigurnosti u prometu. Naglasak je stavljen na korištenje kaciga, poštivanje pravila o korištenju vozila za jednu osobu, oznakama koje je važno imati kako bi bili jasno vidljivi kao sudionici u prometu, dobi u kojoj se smiju koristiti određena vozila te ponavljanje značenja osnovnih prometnih znakova. Program prometne kulture dio je preventivnog programa OŠ Cetingrad na koji je ove školske godine, sukladno uputama MZOM-a, skrenuta dodatna pozornost u cilju poboljšanja zaštite djece kao sudionika u cestovnom prometu.
U prepunoj školskoj dvorani OŠ Cetingrad, 11. lipnja 2026. godine, održana je svečana priredba povodom završetka još jedne nastavne godine, ispunjene trudom, učenjem, prijateljstvom i brojnim uspjesima. Ovim je događajem ujedno obilježen i Dan škole, koji se tradicionalno slavi 12. lipnja. Uzbuđenje, ponos i radost osjećali su se na svakom koraku dok su učenici i učitelji, voditelji izvannastavnih aktivnosti, pokazivali plodove svog cjelogodišnjeg rada. Pred roditeljima, članovima obitelji i mještanima predstavili su svoje talente, znanja i vještine koje su marljivo razvijali tijekom školske godine. Posebnu toplinu programu dali su polaznici predškolskog odgoja i obrazovanja sa svojim odgojiteljicama. Svojim iskrenim dječjim glasovima otvorili su priredbu pjesmom posvećenom domovini te dirljivom recitacijom o školi, izmamivši osmijehe i pljesak okupljenih. Nakon njih, pozornica je oživjela kroz pjesmu, ples, igrokaze i recitacije. Svaki nastup bio je priča za sebe – ispunjen dječjom kreativnošću, radošću i hrabrošću. Publika je s oduševljenjem pratila program, nagrađujući izvođače toplim pljeskom i riječima podrške. Na samom kraju svečanosti uslijedio je trenutak posebnog ponosa. Ravnateljica škole uručila je nagrade učenicima koji su tijekom godine ostvarili zapažene rezultate na natjecanjima, dostojno predstavljajući svoju školu. Njihovi uspjesi dokaz su da se trud, upornost i predan rad uvijek prepoznaju i nagrađuju. Ova priredba još je jednom pokazala koliko je škola više od mjesta učenja – ona je zajednica u kojoj djeca rastu, razvijaju svoje talente, stvaraju uspomene i grade temelje za budućnost. S osmijesima na licima i ponosom u srcima, učenici, učitelji i roditelji zaključili su još jednu uspješnu školsku godinu.
U petak, 29.5.2026., učenici predmetne nastave sudjelovali su u zanimljivoj i poučnoj terenskoj nastavi u Rijeci.
Posjetili su Palača šećera, gdje su kroz stručno vodstvo upoznali bogatu povijest grada i značaj nekadašnje industrije šećera. Učenici su bili podijeljeni u dvije skupine te su s velikim zanimanjem razgledali muzejski postav.
Nakon toga uslijedio je posjet Astronomski centar Rijeka, gdje su sudjelovali u programu „Osnove orijentacije na nebu“. Kroz zanimljivo predavanje i sadržaje planetarija proširili su svoja znanja o zvijezdama, zviježđima i snalaženju na noćnom nebu.
Učenici razredne nastave 29.5.2026. proveli dan istražujući prirodne ljepote Like.
Prva postaja izleta bio je Pećinski park Grabovača u Perušiću, gdje su uz stručno vodstvo učenici upoznali zanimljiv podzemni svijet i saznali mnogo o nastanku i značaju špilja.
Put ih je potom odveo u Krasno, gdje su posjetili Kuću Velebita. Kroz zanimljive sadržaje i izložbe učenici su upoznali prirodne vrijednosti i bogatstvo Nacionalnog parka Velebit te važnost očuvanja prirode.
Za kraj izleta posjetili su utočište za mlade medvjede u Kuterevu.
Ispunjeni novim znanjima, zanimljivim iskustvima i lijepim uspomenama, vratili su se kući zadovoljni jednim uspješno provedenim danom u prirodi.