Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje  jedno je od ljepših događaja koje obilježavamo u OŠ Cetingrad.  Ove školske godine, zbog epidemioloških mjera ,  svaki razred je zasebno obilježio  Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.  Ponešto zanimljivije bilo je u učionicama razredne nastave gdje su učenici obilježavanju posvetili više sati.   Učenici PŠ Maljevac  organizirali su  integrirani dan tako su obrađivali prigodne književne tekstove i  obradili nastavnu jedinicu vezanu za Dane kruha, a Sat razrednika posvetili su izradi buhtli koje su  i degustirali. Učenici 2. razreda  OŠ Cetingrad  su obilježavali kroz integrirani radni dan pod nazivom  Mijesimo i pečemo koji je obuhvatio čitanje pjesmica i priča o pekarskim proizvodima,  rješavanje matematičkih zadataka, oblikovanje tijesta  i crtanje kruha tušom. Pridržavajući se mjera, unutar razrednog odjela, istraživali su nastanak kruha. Učenici su iz neposrednog iskustva, zabavljeni i oduševljeni praćenjem tijeka nastanka kruha, naučili da je to dugotrajan, ali sladak posao. Učenici 3. razreda posvetili su integrirani radni dan kruhu te su o njemu pisali, pjevali i slikali. Učenici 4. razreda mijesili su i pekli kalupaše i pravili voćnu salatu.

Učenici predmetne nastave prigodno su obilježili Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje prezentacijama o povijesti kruha, povijesti obilježavanja i samom nastanku kruha te su izradili prigodne plakate.

Fotografije pogledajte u fotogaleriji.

objavio: Božica Tominac   datum: 20. 10. 2020.

E - dnevnik

« Prosinac 2020 »

Ispis statistike od 25. 11. 2011.