Datum objave: 18. lipnja 2024.

Osposobljavanje za upravljanje biciklom

U OŠ Cetingrad tijekom 2023./24. školske godine provodio se program osposobljavanja za upravljanje biciklom za učenike 5. i 6. razreda. Zadnji sat održan je 17. lipnja 2024. godine kada je održano polaganje ispita koji se sastoji od pisane provjere znanja i vožnje biciklom na poligonu. Uz nazočnost učitelja, pisanu provjeru znanja i polaganje vožnje provodili su policijski službenik i zaposlenik HAK-a. Zakon o sigurnosti prometa na cestama kaže da dijete do 14. godine starosti ne smije voziti bicikl bez pratnje osobe starije od 16 godina. Kada dijete dobije potvrdu o osposobljenosti za upravljanje biciklom, može samostalno upravljati biciklom na cesti od navršenih 9 godina. Tako naši učenici, koji su položili ispit, mogu samostalno upravljati biciklom na cesti. Program osposobljavanja u OŠ Cetingrad provodi učiteljica tehničke kulture Elvira Špelić Vidović uz pomoć učitelja TZK Marinka Tominca u praktičnom dijelu.