Datum objave: 18. studenoga 2023.

Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata – Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje

Učenici i djelatnici OŠ Cetingrad obilježili su dan Sjećanja na sve žrtve Domovinskog rata, Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje, 17. studenog prigodnim programom u holu škole. Nakon uvodnog govora učenici 8. razreda, koji su bili u okviru programa Posjet učenika 8. razreda Vukovaru održali su prezentaciju o stradanju Vukovara 1991. godine, pročitali literarne radove te priču Siniše Glavaševića Priča o gradu. Učenici su u školskom dvorištu zapalili svijeće i na taj način podržali spomen-čin I u mom gradu Vukovar svijetli.

Dan sjećanja žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovar i Škabrnje obilježava se  u znak zahvalnosti  svim žrtvama Domovinskog rata i trajnog sjećanja na njihov doprinos stvaranje suverene i neovisne Republike Hrvatske.