Datum objave: 4. rujna 2023.

Čitanje je važno, uključuje nas snažno

U okviru projekta Čitanje je važno, uključuje nas snažno u Cetingrad je, 4. rujna – prvog nastavnog dana,  stigao novi bibliobus   koji vozi  preko 5.000 svezaka knjiga. Učenici su nakon nastave razgledali bibliobus, imali priliku upoznati način rada knjižničara koji svakodnevno putuju Karlovačkom županijom, a učenicima 1. razreda knjižničarka je pročitala priču. Također, u okviru projekta, učenici 2.,3.,4. i 5. razreda sudjelovali su u književnom susretu sa spisateljicom Nikolinom Manojlović Vračar koja ih je upoznala sa svijetom rime kroz svoje pjesme, govorom ilustracija a sve kroz veseli razgovor i sviranje.

Čitanje je važno, uključuje nas snažno projekt je GK I.G. Kovačić, Karlovac sufinanciran od Europske unije iz Europskog socijalnog fonda i Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva te je kroz projekt nabavljen novi bibliobus. Sudjelovanjem u projektu za učenike OŠ Cetingrad organizirana su dva književna susreta: današnji sa spisateljicom Nikolinom Manojlović Vračar i u školskoj godini 2021./22 sa spisateljicom Ivanom Francišković Olrom.