Datum objave: 15. studenoga 2023.

Virtualni muzej održivog razvoja

U OŠ Cetingrad, na jedan dan, postavljen je Virtualni muzej zaštite okoliša, klimatskih promjena, zaštite prirode i očuvanja bioraznolikosti  Izložbu su postavili i održali radionicu voditelj Krešimir Ćulinović i djelatnici iz odsjeka za prezentaciju NP Plitivička jezera: Jelena, Brigita, Dragana i Dalibor, a nastala je u suradnji s organizacijom Diver Terra – infocentar zaštite prirode i okoliša. Učenicu su imali priliku slagati slagalice i bojati bojanke zaštićenih biljnih i životinjskih vrsta te uz pomoć tableta i postavljenih fotografija saznati sve  što je potrebno kako bismo zaštitili  životinje, vodu i biljke. Izložba je bila izuzetno zanimljiva i poučna i samo je dio edukativnog programa koji je pripremljen za naše učenike u okviru suradnje s NP Plitvička jezera.